Kviz "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Neven Gradečak, 20. 11. 2013.

Učenici koji su se prijavili za kviz Čitanjem do zvijezda ovih dana svoje pripreme privode kraju. Radi se o kvizu za koji je potrebno pročitati zadana djela, a 12.12. će se u cijeloj Hrvatskoj rješavati on-line test s pedeset pitanja na temelju kojeg ćemo dobiti troje natjecatelja za županijsku razinu kviza koja će seodržati u Tuhlju. Zadana djela jesu Priče iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić, Stakleni dvorac Maje Brajko-Livaković i Dolores i šumske sjene Irene Begić. Učenici knjige čitaju kod kuće, a u školskoj knjižnici se sastaju i dogovaraju pojedinosti vezane uuz kviz.

Dobrovoljni čitači osmaši jesu: Karla Dlesk, Barbara  Vukić, Nina Dlesk, Melanie Ptičar, Jan Vorih, Paula Košutić, Ana Majsec, Martina Mihovilić,  Matija Vukić i Karla Jambrek.

Ove godine imamo i učenika Matiju Vukića koji se odlučio za sudjelovanje u dijelu natječaja u izradi plakata na unaprijed zadanu temu Likovi iz slavenske mitologije. To je drugi dio kviza u kojem prošle godine nismo sudjelovali jer nije bilo zainteresiranih učenika. S ozirom na Matijine crtačke sposobnosti, nadamo se dobrom plasmanu!

Ovaj nacionalni kviz organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara. Ciljevi kviza jesu poticanje čitanja, razvijanje natjecateljskog duha te učenje vježbanje suradničkog učenja.

knjižničarka

« Ožujak 2024 »