Načelnik posjetio školu u vezi s projektom iz Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo

Autor: Neven Gradečak, 17. 3. 2016.

U četvrtak 17. ožujka je načelnik, gospodin Marko Kos, posjetio učenike iz dodatne nastave povijesti i učiteljicu Kseniju Mihelec te su razgovarali o temi vezanoj uz prijateljstvo. Naime, riječ je o vrlo važnoj temi jer učenici se vrlo malo druže i verbalno komuniciraju, a druženja se odvijaju virtualno, putem tehnologije. O prijateljstvu, učenici su razgovarali tijekom školske godine i istraživali razvoj kulturnih i komunikacijskih vrijednosti putem stvaranja iskrenih, a ne virtualnih prijateljstva. Cilj je bio potaknuti učenike, ali i mještane na promišljanje o prijateljstvu kao iznimno važnom dijelu svakog društvenog bića. Stoga je načelnik došao na ''druženje'' kod učenika s kojima je razmjeno svoja razmišljanja o toj temi. Učenici su postavljali pitanja gospodinu Kosu o njegovim prijateljstvima, kako se on druži danas, a kako se družio nekad sa svojim prijateljima, utječe li razvoj tehnologije i na njegov život i u kolikoj mjeri te ima li još uvijek prijatelja iz osnovne ili srednje škole. Zajedno su osvijestili i ocijenili kvalitetu međuljudskih odnosa i naglasili važnost prijateljstva i druženja.

Monika Šalec