Mjesec hrvatske knjige započeo književnim susretom s Nenom Lončar

Autor: Neven Gradečak, 15. 10. 2019.

Započeo je još jedan Mjesec hrvatske knjige! U Žitnici je tim podovom u utorak 15. 10. održan književni susret za jutarnju smjenu razredne nastave. Općinska knjižnica je u suradnji sa školskom knjižnicom ugostila spisateljicu Nenu Lončar koja je učenicima predstavila svoje dvije nove slikovnice  - Riba koja nije umjela plakati i Najhrabriji miš na svijetu

Spisateljica je iskoristila priliku da učenicima na zanimljiv način prezentira i svoje dosadašnje naslove koji su se našli na novom popisu izborne lektire (Sve o Evi i Bio sam pas i ostao sam). Iz tematike kojom se spisateljica bavi, očita je njena ljubav prema životinjama i prirodi, koju je ovom prigodom pokušala prenijeti i na učenike. Oni su veselo oponašali ptičice, opisivali svoje kućne ljubimce, izražavali ljubav prema živim bićima te pjevali vesele dječje pjesmice. Susret je za djecu bio vrlo poticajan, a organizatori očekuju plodove dječjeg rada jer je spisateljica poklonila svakom razredu male bilježnice za zapisivanje razrednih priča...Čekamo....

Kristina Varžić, školska knjižničarka

« Srpanj 2021 »