Književni susret s pripovjedačicom bajki Margaretom Peršić

Autor: Neven Gradečak, 11. 11. 2019.

U četvrtak 7.11. je našu školu posjetila pripovjedačica bajki Margareta Peršić.

Održana su dva književna susreta za obje smjene učenika razredne nastave. Na svakom susretu je ispripovijedala različite narodne bajke u kojima su jednako uživali i učenici i učiteljice. Bilo je vrlo interaktivno jer je pripovjedačica u interpretaciju bajki uključila velik broj učenika i učiteljica. Svi oni su na trenutak postali glumci i našli se u nekoj neočekivanoj ulozi. Ostatak publike je također bio često uključivan u pripovijedanje te je svima bilo vrlo dinamično, aktivno i zanimljivo. Učenicima je osobito zanimanje pobudila činjenica da su njihove učiteljice sudjelovale u susretu glumeći u bajkama – vidjeli su svoje učiteljice u nekim novim ulogama! Gošća pripovjedačica je pokazala veličinu svojeg talenta i veliku uvježbanost zadržavajući pozornost djece cijelih 45 minuta.

Književni susret je povodom Mjeseca hrvatske knjige održan u suradnji s nakladničkom kućom Školska knjiga.

Krisitna Varžić, školska knjižničarka

« Srpanj 2021 »

Osnovna škola Sveti Križ Začretje / Školska 5, HR-49223 Sveti Križ Začretje / www.os-sveti-kriz-zacretje.skole.hr / ured@os-sveti-kriz-zacretje.skole.hr