Obilježavanja Dana sigurnijeg interneta

Autor: Neven Gradečak, 5. 2. 2020.

Ovih dana smo u prostorima knjižnice s učenicima 1., 3. i 5. razreda obilježili Dan sigurnijeg interneta (11.2.).

Većina učenika sebe smatra "tehnološkim urođenicima" kojima nije potrebna nikakva poduka o sigurnom ponašanju na internetu, ali su ovakvi sadržaju ipak prijeko potrebni kao dio nastave. Učenicima je potrebno trajno ponavljati važnost sigurnog ponašanja na internetu te pravilno ophođenje s osobnim podacima.

Učenici prvih razreda su prisustvovali nastavnom satu o medijima. U knjižnici postoje Slikovnice o medijima koje su poklon Agencije za elektroničke medije, nagrada za prošlogodišnje obilježavanje Dana medijske pismenosti u našoj knjižnici. Upravo su one poslužile kao dobar alat za upoznavanje prvaša sa pojmom medija te za usvajanje razlike između stvarnog života te simbola i znakova koje susreću u medijima, a koji prikazuju nešto što nije stvarno. Učenici su svojim radovima ukrasili i knjižnični pano.

Trećaši su usvojili pojam osobnih podataka te kroz ige asocijacije i pažnje naučili važnost pažljivog postupanja sa svojim osobnim podacima.

Peti razredi su satove medijske kulture na temu sigurnijeg interneta (hrvatski jezik) imali također u knjižnici.

Bilo nam je veselo i poučno!

Kristina Varžić, školska knjižničarka

« Ožujak 2024 »