ŠKOLSKI PROJEKT "SRETNA ZEMLJA"

Autor: Neven Gradečak, 26. 4. 2021.

U sklopu školskog projekta „Sretna Zemlja“ učenici šestih razreda radili su različite aktivnosti vezane za očuvanje našeg planeta te tako obilježili Dan planeta Zemlje, 22.4.2021.

Kroz nekoliko tjedana, učenici su na satu prirode učili o onečišćenjima voda, tla i zraka, o štetnim posljedicama globalnog zatopljenja, o uništavanju staništa životinjama i biljkama, o svjetlosnom onešišćenju, kiselim kišama, važnosti odvajanja otpada i recikliranju te o problemu plastike u vodenim staništima. Kroz razne plakate, modele od limenki, boca, čepova, učenici su prikazali kako bi oni djelovali na smanjenje ekološkog otiska na Zemlji. Nažalost, čovjek svojim današnjim djelovanjem treba puno više od Zemlje nego li mu ona može dati. Trenutnim odnosom prema Zemljinim resurisima te našim ponašanjem za život bi nam trebalo 1,5 Zemlja stoga je važno da od malena učimo mlade naraštaje da djeluju na smanjenju onešišćenja, da odvajaju otpad i recikliraju, da koriste obnovljive izvore energije, da štedljivo koriste pitku vodu te da aktivno prirodose zajednici u kojoj žive svojim odgovornim ponašanjem i sudjelovanjem u eko akcijama. Zapamtite, Zemlju nismo naslijedili od naših predaka već smo je posudili od svojih potomaka!

Radove učenika možete pogledati na poveznici: https://wke.lt/w/s/e4t0IH

Silvija Bartulović, prof. bio. i kem.

« Ožujak 2024 »