1. Skupština učeničke zadruge "Začretko"

Autor: Kristina Varžić, 29. 6. 2023.

U ponedjeljak, 26. lipnja 2023., održana je 1. Skupština učeničke zadruge Začretje. Maja Peroš, bivša učenica naše škole, prezentirala je svoj projekt “Mali vrtek”  koji je osmislila s ciljem revitalizacije školskoga vrta. Projekt se provodi u suradnji s Učeničkom zadrugom “Začretko” pod mentorstvom Udruge Bioteka, a u sklopu projekta Girls own STEM.

Prisutne sam izvijestila o realizaciji godišnjeg plana i programa u ovoj školskoj godini. Sve sekcije unutar “Začretka” pridonijele su razvitku. Izrađivali smo razne proizvode - svjećnjake, boriće, kapice, božične čestitke, ogrlice, naušnice, štalice, haiku pjesmice, anđele, kartonske ukrase za bor, heklane radove, jastuke, medenjake, licitarska srca, magnetiće, privjeske za ključeve, drvne podloške, stalke za salvete, cvijeće od krep papira, svijeće, patuljke Djeda Božićnjaka, slike na platnu (akvarel). Obnovili smo i uredili školski voćnjak. Uz škoslke sekcije su se izradi proizvoda priključili i drugi učitelji kao i domari i spremačice, vanjski suradnici (tvrtke Montex i MIT-studio) i naša Općina uz ravnatelja koji je koordinirao  suradnju sa svim uključenima. Imali smo tri prodaje navedenih proizvoda: uoči Božića (ispred crkve te u matičnaoj i područnim školama), uoči obilježavanja 185 godina školstva u Svetom Križu Začretju i na završnim priredbama (također u matičnoj i područnim školama). Kreirali smo podstranicu UZ “Začretko” u sklopu web stranice škole, a u tijeku je izrada Ljetopisa i Registra.

Tajnica UZ “Začretko” Jasmina Martinjak Futivić podnijela je financijski izvještaj. Nakon rashoda i prihoda zaključujemo da je za izradu proizvoda za sljedeću školsku godinu ostalo dovoljno financijskih sredstava.

Svi prisutni su vrlo zadovoljni uspjehom zadruge koji je rezultat timskog rada, izvrsne suradnje, kreativnosti, empatije...

Hvala svima!

Jadranka Tepeš, voditeljica UZ “Začretko“