Terenska nastava učenika dodatne nastave iz povijesti

Autor: Kristina Varžić, 26. 4. 2024.

U ponedjeljak 22.4.2024. učenici Dodatne nastave povijesti (8.a i 8.b)  posjetili su  Hrvatski sabor i Memorijalni stan Marije Jurić Zagorke.

Odlučili smo ići vlakom i to se pokazalo odličnim odabirom.   U Zagreb smo došli vrlo brzo i uvjerili se kako je nova pruga i vlak na struju velika promjena u odnosu na prijašnje godine kad su se naši kolege vozili više od jednog sata. Jedva čekamo obnovljenu prugu iz Zaboka  do Krapine što će još više ubrzati putovanje.

Imali smo dosta vremena pa smo prošetali parkom Zrinjevac do Trga bana Jelačića i usput ponovili gradivo iz povijesti o važnim kulturnim i znanstvenim  institucijama  i osobama čijim imenima su nazvani ulice ili trgovi.

Nešto prije 11 sati krenuli smo u razgledavanje zgrade Hrvatskog sabora gdje nam je voditeljica ukratko izložila što radi Sabor, kako se biraju zastupnici i pripomenula kako će Sabor uskoro u obnovu jer je zgrada stradala u potresu.

Učenici su se posebno veselili slobodnom vremenu u kojem su mogli prošetati Jelačić placom, nešto pojesti ili se zasladiti u obližnjim slastičarnicama i čokolaterijama.

Mjesto okupljanja bio je kip bana Jelačića i nakon toga odlazak na Dolac gdje je Memorijalni stan Marije Jurić Zagorke. Voditeljica  je na vrlo zanimljiv način ispričala životni put naše prve novinarke,  važne spisateljice i borkinje za prava glasa žena Marije Jurić Zagorke.

Nakon predavanja učenici su igrali kviz i doznali još neke zanimljivosti o Zagorki koja je dio svojega djetinjstva provela i u našem mjestu.

Vjerujemo da su učenici puno toga naučili i da su se lijepo proveli i podružili.

Voditeljice su bile Sanja Klasić, vjeroučiteljica i Ksenija Mihelec, učiteljica povijesti.

Fotografije pogledajte u galeriji.

« Svibanj 2024 »