Uglazbljena pjesma Valentinove Margarete Potočki izvedena i u Zlataru 29. rujna!

Autor: Neven Gradečak, 30. 9. 2013.

Na prošlogodišnjem 3. natječaju literarno- likovnog stvaralaštva Deca iščeju Veroniku (26.10. 2012.) pjesma Valentinove, naše učenice Margarete Potočki pod vodstvom mentorice Monike Šalec, bila je izabrana od strane stručnoga povjerenstva, no tu priči nije bio kraj. Naime, dobili smo poziv od profesora glazbene kulture Josipa Levatića iz OŠ Kneginec Gornji koji je uočio pjesmu i zamolio suradnju u kojoj će njegovi učenici školskoga tamburaškog orkestra uglazbiti pjesmu i kao takvu je prijaviti na natječaj pod Margaretinim imenom kao tekstopisca i imenom tamburaškoga orkestra OŠ Kneginec kao tvorcem glazbe.

Tako uglazbljenu pjesmu prijavili su na natječaj za 42. festival dječje kajkavske popevke u Zlataru gdje je pjesma i izabrana i izvedena u nedjelju 29. rujna 2013. Najprije je snimljena matrica za pjesmu na HRT-u (Tamburaški orkestar HRT-a), a zatim i izvedena ovu nedjelju.

Čestitamo Margareti i želimo joj još puno uspjeha u njezinom literarnom stvaralaštvu!

Pjesmu donosimo u nastavku!

Novinarska grupa

Valentinove