Sudjelovanje naših učenika na 7. smotri projekata iz demokratskog građanstva

Autor: Neven Gradečak, 25. 3. 2014.

U četvrtak 20. ožujka 2014. u Donjoj Stubici održana je 7. županijska smotra iz demokratskog građanstva. Učenici povijesne grupe prezentirali su projekt pod nazivom Pozdravljati,  kako i zašto. Projekt su  prezentirali moji kolege Nina, Marija, Franjo i ja. Voditeljice projekta su bile učiteljica povijesti i pedagoginja. Izradili smo četiri plakata, a svatko od nas je prezentirao jednoga. Prije smotre, projekt smo prezentirali roditeljima na roditeljskom sastanku,  ostalim osmašima i učenicima petih razreda. U Stubici su nas lijepo ugostili. Meni se jako svidio zabavni program kojim su učenici otvorili smotru. Nakon toga su nas podijelili u tri skupine. U A skupini su bila djeca iz dječjih vrtića, a u  B i C su zajedno bili učenici osnovnih i srednjih škola. Mi smo bili u B skupini. Tijekom naše prezentacije članovi povjerenstva su pregledavali našu mapu u koju smo uložili  sve sakupljene materijale vezane uz naš projekt.  Sve je dobro prošlo jer smo uspjeli isprezentirati onako kako smo to i zamislili.  Meni je bilo jako žao što nismo mogli vidjeti i projekte ostalih učenika jer vjerujem da su  i oni bili odlični kao i svi u našoj skupini. Nakon prezentiranja je bila dodjela pohvalnica i druženje. Bilo je jako lijepo što smo upoznali djecu iz drugih škola te se družili s njima. Ovo je za mene sigurno, a vjerujem i za moje prijatelje, bilo jedno novo iskustvo jer nikad prije nismo imali prilike sudjelovati na nekom projektu te ga  prezentirati na smotri. Nadamo da će nas pozvati i na državnu smotru koja će se održati u Zagrebu.

Barbara Vukić, 8.b