Aktivnosti Dječjeg tjedna

Autor: Neven Gradečak, 4. 10. 2012.

Počeo je Dječji tjedan i u DND-u Sveti Križ Začretje. U ponedjeljak su prvaši na Trgu okitili fontanu balonima i raznobojnim “smajlićima” koji su bili upućenim njihovim djedovima i bakama.

Moto Tjedna je “OSMJEH ZA DJEDA I BAKU”, a bakin i djedov poljubac i osmjeh može dobiti svako dijete ako se potrudi. Učenici 2.a su već pokazali kako znaju crtati djedove i bake, te su  im  napisali i lijepe poruke koje se mogu vidjeti u predvorju Osnovne škole. Balonima i svojim tijelima, djeca su uradila veliki “smajlić“ na ulazu škole, a  učiteljica likovnog  uslikala je sve  za dugo sjećanje. U utorak djeca iz vrtića i tete pripremaju druženje s bakama i djedovima. Bake će pričati stare priče, podučit će djecu nekim zaboravljenim pjesmama, brojalicama i igrama. Djeca su naučila što je to “bakina vešmašina” - pribor uz pomoć  kojeg se nekad prala odjeća. Veselili su se i djeca i bake i djedovi, jeli “strepu” i“gibanicu” i zajedno proveli nezaboravne trenutke. Tako vrtić započinje i svoj ovogodišnji projekt “Volim babicu i dedeka” kojim se planira još sličnih susreta. Učenici 2.b pripremaju integrirani dan sa svojim bakama i djedovima. U srijedu će sva djeca predškole, vrtića  i  I.-IV. razreda uživati u La Fontenovim i Ezopovim basnama koje će za njih pripremiti glumci kazališta “Smješko” iz Zagreba. Djeca koja žele, upisuju se u englesku igraonicu i pričaonicu DND-a. U četvrtak pripremamo vesele štafetne igre, a medalje za sudjelovanje će u likovnoj radionici  DND-a  izraditi  sama djeca.

“Ljubav djeci prije svega” je poruku Tjedna. Mali Začretjani su odlučili  Dječjim tjednom poručiti da su im stariji važni jer oni su ti koji ih vole i brinu se o njima. Njihov ih osmjeh i poljubac najviše veseli, a učenje i druženje s njima pravi su doživljaj.

Nevenka Sinković, pedagoginja

« Svibanj 2024 »