Posjetili smo Interliber

Autor: Neven Gradečak, 20. 11. 2012.

Završio je još jedan sajam knjiga Interliber. U srijedu je Sajam knjiga posjetila novinarska grupa, a u četvrtak su u nagradnu posjetu išli naši pobjednici Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. Nažalost, nisu izvučeni na konačnom izvlačenju nagrada, ali su zato odgledali Ružičastu canjaricu, vrlo zanimljivu predstavu kazališta ŽMala scena. Odmah su na Interliberu i odabrali nagrade koje ćemo im uručiti na Završnoj manifestaciji Mjeseca hrvatske knjige.

Učenici su i ove godine vrlo zadovoljni posjetom Interliberu. Impresionirale su ih velike količine knjiga te su se punih ruku vratili u Začretje.

U nastavku pročitajte izvještaje novinarki Klare Profeta i Lorene Vukić.

školska knjižničarka

Interliber

U velikom iščekivanju, dočekali smo i odlazak na Interliber. Svi smo bili vidljivo uzbuđeni.

Prvi sat smo imali nastavu prema rasporedu, ali već drugi sat s novinarskom grupom i učenicima iz Osnovne škole Đurmanec, krenuli smo. Nakon pola sata vožnje, stigli smo u veliki paviljon s brojnim knjigama. Tamo se, doista, mogla pronaći knjiga za svakoga, pa čak i za one koji ne vole čitati. Bilo je romana, priča za djecu, poezije, znanstvenih knjiga i raznih časopisa. Imali smo tri sata slobodnog vremena za razgledavanje i kupnju knjiga.

S prijateljicama sam otišla tražiti knjige o životinjama i romane. Okruženi tolikim knjiga, vrijeme je prošlo jako brzo. Umorni od hoda zaputili smo se kući.

Pomalo sam bila tužna što ne mogu još ostati, ali me veselilo što sam imala mogućnost da posjetim tako lijepo mjesto.

Klara Profeta, 5.b

Posjet Inetliberu

Novinarska družina se i ove godine veselila i željno iščekivala objavu datuma odlaska na Sajam knjiga Interliber u Zagrebu.

Napokon je stigao i taj jesenski dan. Ukrcali smo se u autobus s djecom iz škole Đurmanec.

Zamišljala sam štandove pune knjiga, dugi obilazak i traženje neke knjige koja će me zainteresirati.

Uskoro sam se našla u mnoštvu šarenih knjiga i svakavih stvarčica koje su bile izložene i privlačile me svojim  izgledom.

Dugo sam hodala i tražila nešto što bi mogla kupiti za uspomenu i u tome uživati do sljedećeg posjeta na koji ću morati ići bez svojih prijateljica jer se više nećemo moći družiti na novinarskoj grupi kad se jednom upišemo u srednju školu.

Našla sam knjigu o svojoj omiljenoj pjevačici, a i svi ostali su kupili ponešto i sigurno ponijeli lijepe uspomene kući.

Potajno sam se nadala da ću biti izvučena u nagradnoj igri i sljedeći dan opet posjetiti Interliber, ali ta želja mi se nije ostvarila.

Toliko mi se tamo sviđa da bih mogla ići svaki dan. Ostala djeca su također bila oduševljena.

Drago mi je što sam provela lijepe četiri godine u novinarskoj družini, osobito sam uživala na našim zabavnim i poučnim izletima.

Zato želim da i druga djeca dožive ovako lijepe trenutke u svojem školovanju, a do kraja 8. razreda napisat ću još poneki članak o našem druženju, a zatim ostaviti mlađe da nastave gdje smo mi stali.

Svima želim još puno dobrih članaka i dobrih knjiga koje će oplemeniti njihovu dušu i raznježiti njihova srca, sretno vam bilo.

Vukić, Lorena, 8.b

« Svibanj 2024 »