Kviz Čitanjem do zvijezda

Autor: Neven Gradečak, 25. 1. 2013.

U ovoj školskoj godini naši su učenici po prvi puta sudjelovali u natjecanju iz znanja i kreativnosti“Čitanjem do zvijezda“. Kviz se provodi u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara i to na tri razine – školskoj, županijskoj i regionalnoj.

Zainteresirani učenici su za kviz trebali pročitati i proučiti ove naslove:

Ž. Hercigonja: Tajni leksikon

B. Primorac: Maturalac

J.Tihi-Stepanić: Imaš fejs!

J. Bitenc: Twist na bazenu.

Osim toga, proučavali su odrednice suvremenog romana za mlade te životopis spisateljice Jasminke Tihi Stepanić.

Školska razina natjecanje provedena je u školskoj knjižnici 12. 12. 2012. Natjecanju je pristupilo devet učenika koji su se dobrovoljno prijavili – Matija Vukić, 7.c, Lea Vrhovnik, 7.c, Jan Vorih, 7.b, Franjo Veček, 7.b, Tea Grabušić, 7.a, Petra Horvat, 6.b, Ana Majsec, 7.a, Martina Mihovilić, 7.a i Melanie Ptičar, 7.b.

Tri najbolje plasirane učenice (Ana Majsec, Melanie Ptičar i Martina Mihovilić) ekipno su predstavljale našu školu na županijskom natjecanju koje se 24.1. održalo u OŠ Gornja Stubica. Ekipa je tamo osvojila peto mjesto te se tim rezultatom nisu plasirale na regionalno natjecanje. Učenice su zadovoljne svojim nastupom, a još više iskustvom koje su stekle jer je ovakva vrsta kviza za njih bila potpuna novost.

Ovo natjecanje je svojim propozicijama omogućilo učenicima sudjelovanje u sasvim drugačiijem tipu kviza gdje u prvom planu nije bilo učenje određene građe, već čitanje knjiga suvremenih hrvatskih autora za mlade. Na ovaj zanimljiv način se pokušava mladima pribižiti knjiga, čitanje i knjižnica.

školska knjižničarka

« Svibanj 2024 »