Lutkarska kolaž predstava i književni susret s Jadrankom Čunčić Bandov

Autor: Neven Gradečak, 18. 3. 2013.

U petak, 15.ožujka, naša škola ugostila je poznatu hrvatsku književnicu i lutkaricu Jadranku Čunčić Bandov, čije su igrokaze i pjesme pročitale mnoge dječje generacije. Mnogi od njih su i sada u našim čitankama i obaveznoj lektiri.

U lutkarskoj predstavi i književnom susretu koji su trajali jedan školski sat užuivala su djeca iz razredne nastave, svih područnih škola te djeca iz Vrtića i Male škole. Sve lutke je književnica sama izradila i time i nas zainteresirala i potakla našu maštu.

Prikazala nam je svoje poznate igrokaze glumeći više likova, a sudjelovali su i naši učenici i tako i sami oživjeli neke životinje iz igrokaza, poput miševa i slona. Nakon lutkaričinog nastupa neki učenici su za nju i sve nas izveli pojedine njene igrokaze. Pokazala nam je i svoje knjige koje uvijek rado čitamo i možemo pronaći u našoj školskoj knjižnici.

Svi smo se uživjeli u predstavu, smijali se, pjevali i veselili. Hvala našoj dragoj gospođi Jadranki što nas je razveselila i želimo joj još puno lijepih pjesamama, priča i igrokaza koje ćemo s radošću pročitati.

novinarska grupa, 4.a

U nastavku možete pročitati učeničke dojmove...

Na susretu s književnicom jako su me iznenadila njena djela i njene lutke koje ona sam izrađuje. Najviše mi se svidjela predstava s klaunom. On je rekao da je njegovo ime kratko i slatko, a ustvari je to najduže ime koje sam ikada čula. Taj klaun je rekao da je jako brzo naučio svoje ime – za samo dva mjeseca. To mi je bilo najsmješnije! Nisam tako zamišljala književnicu, mislila sam da je mlađa. Posebno me iznenadilo kako ona može u trenu promijeniti glas. Predstava je bila jako zanimljiva i smiješna.

Matea Tušek, 2.b

Bilo je jako uzbudljivo i smiješno s Jadrankom Čunčuć Bandov  jer nam je pripremila puno smiješnih lutkarskih igrokaza. Najsmješniji su mi bili Boduljko i Žbunika. Jako mi se svidjelo i htjela bih da opet dođe i pripremi nam još mnogo novih igrokaza.

Lara Tumpa, 2.b

« Svibanj 2024 »