Razredna nastava u Zagrebu

Autor: Neven Gradečak, 5. 12. 2011.

Učenici razredne nastave su bili u Zagrebu - obišli su uži centar grada i posjetili kino Movieplex. Pročitajte kako im je bilo...

Prije nekoliko tjedana dobili smo uzbudljivu obvijest – idemo na izlet u Zagreb. Dugo smo iščekivali taj petak.

U školu smo došli rano ujutro. Nije nam bilo teško ustati iz toplih kreveta. Za vrijeme vožnje autobusom svi smo bili uzbuđeni i dobro se zabavljali. Kad smo se iskrcali, razgledavajući smo otpješačili do kina Movieplex. Nakon gužve u predvorju, sjeli smo s naočalama na očima u udobna kino sjedala. Cijela dvorana bila je samo naša – za učenike naše škole. Gledali smo crtani film Kralj lavova. Meni je to veoma lijep film. Nakon kina otpješačili smo do Katedrale i obišli je iznutra i izvana. Nikada do sada nisam vidio tako lijepu, veliku i prostranu građevinu. To me oduševilo. Otišli smo do zgrade Vlade i Sabora te se fotografirali ispred crkve Sv. Marka. Put nas je odveo niz ulicu do crkve Sv. Katarine. I nju smo pomno proučili. Odšetali smo dalje do Strossmayerovog šetališta. Odatle smo vidjeli panoramu Zagreba, a iza nas je ponosno stajala kula Lotrščak i u njoj Grički top. Svaki dan točno u podne on ispali hitac u spomen obrane Zagreba od Turka. Produžili smo natrag do stajališta autobusa i puni doživljaja sretno se vratili kući.

David Podhraški, 4.b